Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 01/06/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Carver, Carver Elem, Court 2 6:45p 8:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Silver Scrimmage B6 White Please wear team uniform (white)  MI 
8:00p 9:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G8 Blue Practice    JS 
Carver, Carver Elementary 6:45p 8:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 White Scrimmage  Please bring practice jerseys  CB 
BCE 6:00p 7:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 Blue Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B8 Blue Practice    JS 
Chan Elem Ct #1 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 03 Shared Practice 1B Team 04   JS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 03 Shared Practice 2B Team 06   JS 
Chan Elem Ct #2 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 07 Shared Practice 1B Team 08   JS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 02 Practice    JS 
Chaska, CMSE 6:30p 7:45p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B5 Blue Practice    JS 
7:45p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B8 Gold Practice    JS 
Chaska, PRMS Ct #1 7:00p 8:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B4 Blue Shared Practice    JS 
8:15p 9:30p  >Available Courts> Available Court Shared Practice    SS 
Chaska, PRMS Ct #2 7:00p 8:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B4 Gold Shared Practice B4 White   JS 
8:15p 9:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G4 Gold Shared Practice    JS 
VES 6:00p 7:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B5 Gold Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G5 Blue Practice    JS 
Victoria , Victoria Rec Ctr Ct #1 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Storm Hawks League Boys Gr. 4-5> 4B Team 1 Shared Practice 4B Team 2   JS 
Victoria, Victoria Rec Ctr Ct #2  6:00p 7:00p  >Community Leagues>Storm Hawks League Boys Gr. 4-5> 5B Team 1 Shared Practice 6B Team 1   JS 
 Tue 01/07/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Carver, Carver Elem, Court 2 6:45p 8:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G8 Blue Practice    JS 
8:00p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B8 White Practice    JS 
BCE 7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 White Practice    JS 
CNHS - #4 - Gym 2 8:00p 9:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B5 Blue Shared Practice    JS 
CNHS - #5 - Gym 2 8:00p 9:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B5 Gold Shared Practice    JS 
Chaska, CMSE 6:00p 7:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 Gold Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G8 Gold Practice    JS 
Chaska, PRMS Ct #1 7:00p 8:15p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G5 Blue Shared Practice    JS 
8:15p 9:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G7 Blue Shared Practice    JS 
Chaska, PRMS Ct #2 7:00p 8:15p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G6 Blue Shared Practice G6 Gold   JS 
8:15p 9:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G7 Gold Shared Practice    JS 
VES Ct #1 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 01 Shared Practice 1/2G Team 07   SS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 06 Shared Practice 1B Team 10   JS 
VES Ct #2 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 02 Shared Practice 1B Team 05   JS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 12 Practice    JS 
Victoria , Victoria Rec Ctr Ct #1 6:00p 7:00p  >Community Leagues>West Metro Girls League Gr. 4-8> 4G Team 1 Shared Practice 5G Team 1   JS 
8:00p 9:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Blue Shared Practice    JS 
Victoria, Victoria Rec Ctr Ct #2  6:00p 7:00p  >Community Leagues>West Metro Girls League Gr. 4-8> 5G Team 2 Shared Practice 5B Team 2   JS 
8:00p 9:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Gold Shared Practice    JS 
 Wed 01/08/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Carver, Carver Elem, Court 2 6:45p 8:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 White Practice    JS 
8:00p 9:00p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
BCE 6:00p 9:00p  TBD Practice BK   JS 
Chan Elem Ct #1 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 02 Shared Practice 1/2G Team 03   SS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 01 Shared Practice 1B Team 09   JS 
Chan Elem Ct #2 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 05 Shared Practice 1/2G Team 08   SS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 08 Practice    JS 
CNHS - #1 - Gym 3 7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G5 Gold Practice    JS 
CNHS - #2 - Gym 3 7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B8 White Practice    JS 
CNHS - #3 - Gym 3 7:30p 8:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Silver Practice    JS 
CNHS - #4 - Gym 2 8:00p 9:15p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
CNHS - #5 - Gym 2 8:00p 9:15p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
Chaska, CMSE 6:30p 7:30p  >Community Leagues>West Metro Girls League Gr. 4-8> 7/8G Team 1 Practice    JS 
7:30p 8:30p  >Community Leagues>Southwest League Boys Grades 6-8> 8B Team 4 Practice    JS 
Chaska, PRMS Ct #1 6:30p 7:45p  >Community Leagues>Tournament Teams> B3 Tournament Team - Lil Storm Practice    JS 
7:45p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 Silver Practice    JS 
Chaska, PRMS Ct #2 6:30p 7:45p  >Community Leagues>Tournament Teams> B3 Tourney Team - Schoenberger Practice B3TTSchoenberger   JS 
7:45p 9:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G4 Blue Practice    SS 
VES 6:00p 7:30p  >Community Leagues>West Metro Girls League Gr. 4-8> 6G Team 1 Practice    JS 
7:30p 8:30p  >Community Leagues>Southwest League Boys Grades 6-8> 7B Team 1 Practice    JS 
 Thu 01/09/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Carver, Carver Elem, Court 2 6:30p 7:45p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G7 Gold Practice    JS 
7:45p 9:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G6 Blue Practice    JS 
BCE 6:00p 7:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G8 Gold Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 Blue Practice    JS 
Chan Elem Ct #1 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 04 Shared Practice 1/2G Team 06   SS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 05 Shared Practice 2B Team 07   JS 
Chan Elem Ct #2 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 01 Shared Practice 2B Team 04   JS 
7:00p 8:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 09 Shared Practice 2B Team 10   JS 
CNHS - #1 - Gym 3 7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B8 Blue Practice    JS 
CNHS - #2 - Gym 3 7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B8 Gold Practice    JS 
CNHS - #3 - Gym 3 7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B8 White Practice    JS 
CNHS - #4 - Gym 2 6:30p 7:45p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G4 Blue Shared Practice G4 Gold   JS 
7:45p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B4 Blue Shared Practice    JS 
CNHS - #5 - Gym 2 6:30p 7:45p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G5 Gold Shared Practice    JS 
7:45p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B4 Gold Shared Practice B4 White   JS 
Chaska, CMSE 6:00p 7:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G7 Blue Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Gold Practice    JS 
VES 6:00p 7:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Blue Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G6 Gold Practice    JS 
Victoria , Victoria Rec Ctr Ct #1 6:00p 7:00p  >Community Leagues>Southwest League Boys Grades 6-8> 6B Team 2 Shared Practice    JS 
8:00p 9:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 Gold Shared Practice    JS 
Victoria, Victoria Rec Ctr Ct #2  6:00p 7:00p  >Community Leagues>Southwest League Boys Grades 6-8> 8B Team 1 Shared Practice 8B Team 3   JS 
8:00p 9:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 White Shared Practice B7 Silver   JS 
 Fri 01/10/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
BCE 6:00p 7:30p  >Community Leagues>Tournament Teams> B3 Tournament Team - Lil Storm Practice    JS 
7:30p 8:30p  >Community Leagues>Southwest League Boys Grades 6-8> 8B Team 2 Practice    JS 
CNHS - #4 - Gym 2 8:00p 9:15p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
CNHS - #5 - Gym 2 8:00p 9:15p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
Chaska, CMSE 6:00p 7:30p  >Community Leagues>Tournament Teams> B3 Tourney Team - Schoenberger Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
VES 6:00p 7:00p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G8 Blue Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
 Sat 01/11/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
 TBD   >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G8 Gold Traveling Basketball Tournament  Orono Girls Tourney  CW 
5:45p 6:45p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G6 Gold Game Edina  Orono Activity Center 795 Old Crystal Bay Rd N Court 5  SC 
7:55p 8:55p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G6 Gold Game Wayzata Orono Activity Center   SC 
Edina Southview MS 8:30a 9:30a  >Community Leagues>West Metro Girls League Gr. 4-8> 4G Team 1 Game Edina 4G1 gym 1  CH 
Carver, Carver Elem, Court 1 9:00a 10:10a  >Community Leagues>Storm Hawks League Boys Gr. 4-5> 4B Team 1 Game Chaska 4-2   GS 
Carver, Carver Elem, Court 2 9:00a 10:10a  >Community Leagues>Storm Hawks League Boys Gr. 4-5> 4B Team 2 Game Chaska 4-1   BK 
BCE Ct #1 8:10a 9:10a  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 01 Game 1B Team 10   JS 
9:20a 10:20a  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 02 Game 1B Team 09   JS 
10:30a 11:30a  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 03 Game 1B Team 08   JS 
11:40a 12:40p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 04 Game 1B Team 07   JS 
12:50p 1:50p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1st Grade Boys> 1B Team 05 Game 1B Team 06   JS 
2:00p 3:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 03 Game 2B Team 04   JS 
3:10p 4:10p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 05 Game 2B Team 06   JS 
BCE Ct #2 8:10a 9:10a  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 01 Game 1/2G Team 02   JS 
9:20a 10:20a  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 03 Game 1/2G Team 04   JS 
10:30a 11:30a  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 05 Game 1/2G Team 06   JS 
11:40a 12:40p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>1-2 Grade Girls> 1/2G Team 07 Game 1/2G Team 08   JS 
12:50p 1:50p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 01 Game 2B Team 02   JS 
2:00p 3:00p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 07 Game 2B Team 08   JS 
3:10p 4:10p  >Community Leagues>Developmental Leagues Grades 1-3>2nd Grade Boys> 2B Team 09 Game 2B Team 10   JS 
CNHS - #4 - Gym 2 1:00p 2:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G4 Blue Practice    JS 
2:30p 4:00p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
CNHS - #5 - Gym 2 1:00p 2:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G4 Gold Practice    JS 
2:30p 4:00p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
Chaska, PRMS Ct #1 8:30a 10:50a  TBD Game Boys 6-8   JS 
10:50a 1:10p  TBD Game Boys 5th   JS 
12:00p 1:00p  >Community Leagues>Storm Hawks League Boys Gr. 4-5> 5B Team 2 Game     
Chaska, PRMS Ct #2 8:30a 9:40a  TBD Game Boys 6-8   JS 
9:45a 12:15p  TBD Game Girls 4-8   JS 
Orono, Orono Boys Tourney 12:20p 1:20p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G5 Gold Game Orono Red Orono activity center - ct 5 Arrive at 11:45  JM 
1:25p 2:25p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G7 Gold Traveling Basketball Tournament Edina Orono Middle School-Court 3  HB 
3:35p 4:35p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G5 Gold Game Jefferson Orono activity center - ct 7  JM 
3:35p 4:35p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G7 Gold Traveling Basketball Tournament Sauk Rapids Orono High School-Court 2  HB 
Shakopee, Shakopee Boys Tourney TBD   >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 White Traveling Basketball Tournament    AP 
8:00a 9:00a  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B4 Gold Game Lakeville South Shakopee HS (Ct 6) - 100 17th Avenue W Shakopee, MN 55379  KK 
9:00a 10:00a  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Silver Game Lakeville South SHS Court 5 | If win, we play at 12:15. If lose, we play Sun 9am  MI 
10:00a 11:00a  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B4 Gold Game Eden Prairie 4B2 Shakopee HS  KK 
11:00a 12:00p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 Blue Traveling Basketball Tournament Eden Prairie Shakopee High School Court 1  JS 
4:30p 5:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B5 Gold Game Farmington   CR 
5:30p 6:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Blue Game Lakeville South Game is on Court 9 at Shakopee High School  SM 
5:30p 6:20p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 White Game Farmington Orange Shakopee HS Ct 10  TC 
7:30p 8:30p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 Blue Game vs TBD   SM 
7:30p 8:20p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B6 White Game TBD If win we play on Ct 1. If lose we play on Ct 2  TC 
 Sun 01/12/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
 TBD   >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G8 Gold Traveling Basketball Tournament  Orono Girls Tourney  CW 
1:25p 2:25p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G6 Gold Game Jefferson   SC 
CNHS - #4 - Gym 2 12:00p 1:30p  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G4 Blue Practice    JS 
1:30p 3:00p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
CNHS - #5 - Gym 2 12:00p 1:30p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
1:30p 3:00p  >Available Courts> Available Court Practice    JS 
Orono, Orono Boys Tourney 8:00a 9:00a  >Traveling Teams>Girls Traveling Teams Grades 4-8> G7 Gold Traveling Basketball Tournament Rockford Orono High School-Court 1  HB 
Shakopee, Shakopee Boys Tourney TBD   >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 White Traveling Basketball Tournament    AP 
9:00a 10:00a  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B4 Gold Game Shakopee 4B Shakopee HS Ct 4  KK 
12:15p 1:15p  >Traveling Teams>Boys Traveling Teams Grades 4-8> B7 Blue Traveling Basketball Tournament Waconia Shako High School Court 1  JS